Barcelona tashmë ka një tjetër Messi në skuadër, shikoni aftësit e tijë….(VIDEO)

Talenti Cristobal Munoz po cilësohet si një Leo Messi i ardhshëm, për shkak të stilit të tij të lojës

Kur Barcelona nënshkroi me 12-vjeçarin Cristobal Munoz, duke ja marrë Malagas marsin e vitit të kaluar, mediat sportive katalanase e cilësuan si “rrëmbim i të riut më me perspektivë në futbollin spanjoll”.

E pa mbushur ende një vit, Cristobal ka treguar në fushën e lojës se jo më kot u shkrua për të, megjithëse është në një moshë fare të re.

Ajo që ka tërhequr më shumë mediat sportive dhe tifozët e Barcelonës është ngjashmëria e skajshme e të riut me Leo Messin dhe po cilësohet si një nga pasardhësit e argjentinasit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*