Cikalleshi shënon supergol mrekullon turqit në ndeshjen ndaj Beshiktashit!(VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi ka qenë njeriu i ndeshjes ndaj Beshiktashit në Kupën e Turqisë, duke shënuar të dy golat për skuadrën e tij të Osmanlispor në triumfin 2-1.

Deri në minutën e 83 ndeshja ishte e mbërthyer në barazim pa gola, ndërsa të parët që shënuan ishin miqtë dhe krijuan idenë e fitore.

Por skuadra e Osmanlispor nuk u dorëzua dhe mbi të gjitha shqiptari Cikalleshi, i cili realizoi dy herë në fundin e takimit duke përmbysur shifrat.

.
/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*