Coutinho nga xhepi pagoi për transferimin etijë në Barcelonë, ja sa pagoi??

9 milionë funte plus 2.5 të tjera në të ardhmen, kaq ka paguar Coutinho për t’u transferuar në Barcelonë.

Barcelona e bleu Coutinhon nga Liverpooli për një shifër rekord. Braziliani u bë blerja më e shtrenjtë në histori të klubit dhe Spanjës, 160 milionë euro.

Por, sipas asaj që raporton The Times, Barça nuk do t’i paguajë gjitha këto para. Mësohet se për ta realizuar ëndrrën, Coutinho vendosi të paguajë nga xhepi i tij 9 milionë funte dhe 2.5 të tjera në të ardhmen.

Gabimi i Nikes për transferimin e Coutinhos ndryshoi gjithçka dhe çmimi i brazilianit shkoi më lartë se që pritje.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*