Icardi “braktis” Interin, ka kryer vizitat mjekësore te ky klub

Sipas portalit iberik “Diario Gol”, blerja e Mauro Icardit nga “Los Blancos” do të jetë “bomba” e merkatos dimërore.

Por sikur të mos mjaftojnë ky lajm, është e përditshmja angleze “Daily Express” që shkon edhe më larg, duke raportuar se kapiteni zikaltër ka kaluar madje edhe vizitat mjekësore me klubin madrilen.

Presidenti Perez e sheh argjentinasin si zëvendësuesin ideal të Karim Benzemas, që nuk e ka më rendimentin e dikurshëm.

Klauzola e largimit të Icardit është 110 milionë euro dhe sigurisht që drejtuesit e Interit nuk do të pranonin për një shifër më të vogël.

Me këtë lajm duket se Reali i Madridit e kërcënon seriozisht Interin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*