Kampione në mes të Beogradit, 13-vjeçarja nga Lushnja “tërbon” serbët

13-vjeçarja nga Lushnja, Ermalinda Kadiu ëhgtë shpallur kampione e Ballkanit në karate për peshën 39 kilogramë, në kampionatin që u zhvillua në Beograd, ku morrën pjesë 10 shtete.

Përveç Ermelindës, mediale ari për meshkuj mori edhe Dejan Asalla nga Peqini. Në një prononcim për “Top Channel”, 13-vjeçarja shprehet: “Ështe e vështirë sepse në finale u ndesha me një boshnjake.

Mu duk e vështirë ndeshja. Kam 5 vite që e ushtroj këtë sport. Ishte hera e dytë që shkoja në kampionatin e Ballkanit dhe hera e parë që shpallesha kampione” Ajo ka edhe një mesazh për bashkëmoshatarët: “Të merren me një sport dhe të mos luajnë në celular”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*