Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes Inter- Napoli: linku për të parë ndeshjen

Inter dhe Napoli do të përballen sot në “San Siro” në kuadër të javës së 28-të të Serie A. Zikaltërit kanë (51 pikë) 18 pikë më pak se napolitanët që pozicionohen të dytët (69 pikë), që po fituan sot ngjiten në vëndin e parë.

Të dy klubet kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilët trajnerët kanë zgjedhur të zbresin në fushë. Takimi do të luhet në orën 20:45 në stadiumin e zikaltërve, ku pritet të jetë një sfidë tejet e fortë mes dy ekipeve, pavarësisht diferencës në krye.

FORMACIONET ZYRTARE:

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D’Ambrosio; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi. Trajner: Spalletti

NAPOLI (4-3-3): 25 Reina; 23 Hysaj, 33 Albiol, 26 Koulibaly, 6 Mario Rui; 5 Allan, 8 Jorginho, 17 Hamsik; 7 Callejon, 14 Mertens, 24 Insigne Trajner: Sarri.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*