Kombëtarja në krizë, lëndohet Strakosha

Portieri i Lacios, Tomas Strakosha ka pësuar një dëmtim gjatë ditës së djeshme në ndeshjen përballë Kaljarit e mbyllur me shifrat 2-2. Në aksionin e golit të parë, të shënuar nga Kaljari, Strakosha u përplas me njërin nga mbrojtësit e ekipit të tij, duke u dëmtuar në pjesën e brinjëve.

Përplasja nuk u duk shumë e rëndë, pavarësisht se Strakosha po ndiente dhimbje dhe arriti ta përfundonte ndeshjen pa pasur shqetësime.

Gjatë ditës së sotme, Strakosha është parë të shkojë në qendrën mjekësore të Lacios, “Paideia”. Siç raportojnë mediat italiane, Strakosha ka ndierë dhimbje dhe është detyruar të kryejë vizita, ndërkohë që trajneri i Lacios, Inzagi mund ta lërë pushim në stërvitjen e nesërme, në mënyrë që të jetë i gatshëm për ndeshjen e Ligës së Europës.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*