Kush është “snajperisti” i ri te Kukësi?

Donjet Shkodra është njeriu i golave spektakolarë. Këtë herë perla e realizuar prej tij ndihmoi Kukësin që të përmbyste disavantazhin me skuadrën e Teutës. Mesfushori i verilindorëve ka shënuar deri tani 2 gola dhe ka dhënë kontribut në arritjen e rezultateve pozitive. Në një intervistë për “Panorama Sport”, ai flet për golin, për fitoren dhe, mbi të gjitha, për formën e mirë që po kalon.

shkodra

Donjet, shënuat një tjetër gol dhe duket se jeni në momentin tuaj më të mirë?

Ishte një gol i bukur. Jam shumë i kënaqur për këtë gol, por mbi të gjitha për fitoren e ekipit. Tek unë s’ka ndryshuar asgjë, vetëm se kam 3-4 ndeshje që luaj në pozicionin tim natyral dhe kam shënuar 2 gola. Mendoj që në çdo ndeshje të bëj më mirë.

Pas largimit të Bakajt, po e bëni ju rolin që kishte ai…

Më parë, trajneri ka pasur nevojë për mua në pozicione të ndryshme dhe unë jam munduar të bëj më të mirën. Por, dihet që çdo futbollist jep më të mirën në pozicionin e tij natyral. Në rolin tim, mendoj se jam më i dobishëm.

Pse mendoni se ndeshja me Teutën ishte shumë e vështirë?

Nuk mendoj se na e bëri kundërshtari të vështirë ndeshjen, por ia bëmë vetes. E kemi të vështirë të menaxhojmë rezultatin kur jemi duke fituar. Nuk e di ku është faji.

Pse Kukësi pëson shumë gola? Mos ndoshta ju mesfushorët duhet ta mbroni më shumë mbrojtjen?

Nuk është e vërtetë që ne nuk e ndihmojmë. Mendoj që golat e pësuar vijnë nga goditjet standarde ose nga cilësitë individuale të ndonjë lojtari kundërshtar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*