Ky është çifti i cili i shpëtoi për çudi aksidentit ajror në Rusi, ku humbën jetën 71 persona

Aksidenti ajror që ndodhi ditën e djeshme në Rusi, ishte një tragjedi e vërtetë, pasi humbën jetën 70 personat që ishin në bord.

Por një çift ka mundur ti shpëtoj kësaj tragjedie, pasi udhëtimi i planifikuar është anuluar në momentin e fundit.

Sipas mediave të huaja Maxim Kolomeytsev, do të ishte në fluturim fatal 6Ë703 me të dashurën e tij 25-vjeçare Nazezha në mënyrë që ata të mund të kalonin ditëlindjen e tij me familjen në qytet ose Orsk.

russia-couple-lucky-feature

Biznesmeni gjithashtu kishte planifikuar dhe të blinte një makinë në një ekspozitë, por atë e kishin lajmëruar se nuk ishte gjithçka gati.

“Kur kuptova se makina nuk ishte gati, unë e shtyva udhëtimin për një javë”, tha ai.

Ndryshimi i biletave të tyre kushton rreth 170 dollarë, tha Kolomejtsev, por ai shprehet se tani ata kanë jetën e tyre, pasi mund të ishin viktima të shtuara në këtë aksident tragjik.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*