Ky është zëvendësuesi i Wenger në Arsenal

Trajneri italian, Carlo Ancelotti po shihet si zëvendësuesi më i mirë i Arsene Wenger në Arsenal

Carlo Ancelotti është i papunë që prej shkarkimit nga Bayern Munich dhe kështu pritet të jetë deri në fund të këtij sezoni.

Por, ai nga vera e ardhshme ka thënë se dëshiron të fillojë një aventurë të re dhe Arsenal është një mundësi reale.

Drejtuesit e skuadrës londineze nuk janë të kënaqur me Arsene Wenger pas rezultateve jo të mira edhe këtë sezon, dhe po mendojnë emërimin e Ancelottit, shkruan Evening Standard.

Përveç italianit, në listën e Arsenalit është edhe ndihmës trajneri i Pep Guardiolas dhe ish-futbollisti i skuadrës, Mikel Arteta. /Express/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*