Mblidhen sllavomaqedonët duan të pin gjak shqiptari, do ua vrasim edhe foshnjat, pas votimit të gjuhës shqipe (Video)

Rreth 20 organizata patriotike maqedonase kanë mbajtur takim në Veles ku kanë nënshkruar një “platformë maqedonase” me të cilën si duket po i lypin “fer” (siç thuhet me gjuhën popullore) platformës shqiptare.Me kokë të rruara, me kryqa të mëdhenj në gjoks dhe shumica me mjekrra, janë zotuar se do të jenë të gatshëm ta mbrojnë Maqedoninë me “mjete paqesore dhe të dhunshme”:videon mund ta shikoni duke shtypur poshte rekklammm, mos e humbisni:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*