Messi apo Ronaldo … shikoni vet?

Legjenda kroate, Robert Prosinecki nuk ka asnjë dyshim se ylli i Barcelonës, Leo Messi është lojtari më i mirë në botë.

Ai e pranon se ai dhe Cristiano Ronaldo janë të jashtëzakonshëm dhe këtë po e dëshmojnë që sa vite, por beson se argjentinasi është i papërsëritshëm.

 

“Futbolli i Messit është magjik dhe i papërsëritshëm”, tha Prosinecki për Sportske Novosti.

Messi dhe Ronaldo janë lojtarët me më së shumti Topa të Artë, të dy nga pesë, e të cilët i kanë fituar në 10 vitet e fundit.

Kliko reklamen me poshte per te pare videon:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *