Ndodh në ndeshjen kunder PSG-s. Ndërhyrje e parregullt ndaj arbitrit, ndëshkohet me të kuq

Futbolli nuk është vetëm sporti më i ndjekur në botë për shkak të spektaklit,yjeve dhe golave spektakolarë, por herë pas here dhe për shkak të gafave.

Ajo që ka ndodhur në mbrëmjen e sotme në ndeshjen mes Nantes dhe PSG është e paprecedentë në të gjithë historinë e futbollit.

Ndërsa PSG ishte në sulm dhe futbollistët e Nantes po tërhiqeshin në mbrojtje, Diego ka penguara dashje arbitrin e ndeshjes, duke bërë që ky i fundit të rrëzohet në tokë.

Por ajo që ka bërë publikun të mbesë me gojë hapur është sjellja e arbitrit, i cili sapo ngrihet sulmon futbollistin e Nantes duke e goditur me shkelm, dhe më pas e ndëshkon me karton të kuq.
Videon mund ta shikoni me posht

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*