Nëna lindi fëmijën e saj në rrugë, “një orë pasi iu refuzua pranimi nga spitali” (Foto)

Një nënë që lindi në rrugë jashtë një klubi striptizi vetëm një orë pasi u refuzua të pranohej nga një njësi materniteti është e shumë e interesuar për të gjetur heronjtë që e ndihmuan atë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për djalin e Lizzie Hines, Louis, që lindi në një pjesë të Londrës qendrore, më 22 dhjetor të vitit të kaluar.

Ndërsa vogëlushi i afrohet ditëlindjes së tij të parë, Lizzie ka zbuluar në një postim në Facebook se si ishte kthyer nga spitali pak para lindjes së tmerrshme.

Ajo tha se ishte kthyer nga spitali pak para lindjes së djalit të saj, për çka edhe përfaqësuesit e spitalit i kanë kërkuar falje.

Lizzie zbuloi se si disa të panjohur nxituan për ta ndihmuar atë, dhe një person e mbështolli Louisin në një shall për ta mbrojtur atë nga të ftohtit – të cilët ajo është duke kërkuar për t’i takuar përsëri.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*