Nga Balaj tek Sadiku, ja sulmuesit që bënë gabimet trashanike në zgjedhjen e skuadrës

Zgjedhja e Azdren Llullakut për të luajtur në Kazakistan nuk ishte gabimi i vetëm që është bërë nga lojtarët e Kombëtares shqiptare, sidomos nga ata të repartit të sulmit. Po ashtu edhe Armando Sadiku dhe Bekim Balaj bënë të njëjtin gabim.

I pari luajti një supersezon në Zvicër, por shkoi të luante në Poloni. Fillimi ishte i mirë, por më vonë lindën vështirësitë. E njëjta situatë edhe për Bekim Balajn.

Ky i fundit po vuan prej dëmtimeve, por edhe kur ishte në gjendje optimale nuk arriti kurrë të ishte protagonist dhe vendimtar me Akhmat Groznin. Pak më ndryshe situata e Cikalleshit në Turqi, por as ai nuk po lë gjurmë në këtë kampionat. Ndoshta përpara se të zgjedhin, duhet të mendohen mirë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*