Nga Maradona te Ronaldo, 10 festime të jashtëzakonshme në historinë e futbollit (VIDEO)

Një art më vete në botën e futbollit është mënyra se si lojtarët festojnë golat.

E përditshmja spanjolle, AS ka përzgjedhur 10 festimet me epike në historinë e futbollit, ku asnjë rast nuk i ngjan tjetrit.

Në ndeshjet e rëndësishme, lojtarët përgatisin festime me koreografi krejtësisht origjinale duke lënë shpesh gojëhapur tifozët në stadium.

Në këtë video shfaqen disa nga festimet më pikante dhe të papërsëritshme të lojtarëve të mëdhenj si Maradona, Baloteli, Kantona, Ronado, apo Pogba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *