Një vit më parë kjo vajzë tronditi botën me pamjen e saj, sot është e vështirë ta njihni

Një vit më parë fotoja e adoleshentes nga Jemeni, Saida Ahmed Baghili tronditi mbarë opinionin publik. Ajo vuante nga kequshqyerja dhe fotografia e saj bëri xhiron e rrjeteve sociale duke prekur zemrat e shumë njerëzve. Pas publikimit të fotos shumë organizata i erdhën në ndihmë Saidës. Ata u kujdesën që gjendja e saj shëndetësore të përmirësohej. 19-vjeçarja tani peshon 36 kg rreth 11 kilogramë më shumë se ç’peshonte tetorin e kaluar.
Babai i Saidës ka thënë për Daily Mail: Para një viti ajo nuk ishte në gjendje, pamja e saj ka ndryshuar totalisht ajo eshte bere nje bukuroshe qe smund ta paramendoni..Shtype reklamen me poshte dhe shiko fotot

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *