“Përdhunoi” bustin e Skënderbeut, por ja çfarë i ndodhi (Pamje)

Një i ri që dhunoi bustin e Skënderbeut në korrik në Kaçanik, është rrahur në shenjë hakmarrje. Sipas gazetës Express, personi që dhunoi bustin e Skënderbeut dhe që është dhunuar, ishte nje i ri nga Kaqaniku..Ata që përdhosën bustin e Skënderbeut në Kaçanik janë anëtarë të shoqatës “Rinia Islam-Kaçanik”, një shoqatë e dalë nga shoqata tjetër “Parimi”, që për drejtor (emir në organizimin e tyre) ka xhihadistin Lavdrim Muhaxheri e për zëvendës Ilir Berishën, i arrestuar javën që shkoi për terrorizëm. SHtype linkun dhe shiko cfar kapen kamaret gjat momentint kur e zune duke perdhunuar ate..

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*