Publikohet videoja se si ndeshet në qeli Florian Marku kundër një të burgosuri tjetër, ja çfarë i bëri(VIDEO)

Kampioni shqiptar që ka arritur gjithçka në vetëm pak kohë, Florian Marku ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”. Ai ka treguar shkurtimisht se si ka qenë koha e tij në burg kur ishte i dënuar në Austri.

“Nuk kishte të fortë në burg. Shqiptarët nuk i komandon njeri. Në burg nuk më bënte njeri si i fortë. Unë stërvitesha çdo ditë me mjete rrethanore dhe dilja vetëm një orë në ditë për ajrim. Kam lexuar shumë libra sidomos Kuranin. Në momentin që më arrestuan dhe më futën në burg, më njohu njëri nga policët që isha fighter dhe më tha: ” Çfarë bën këtu, kam prerë biletën të të shihja nesër në ring”.

Ndërsa burgu në Greqi ishte sikur jetoja jashtë kishte të gjitha kushtet”, u shpreh Marku shkurtimisht.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*