Shqiptari Ermal Meta fiton festivalin e Sanremo (FOTO+VIDEO)

Dueti i shqiptarit Ermal Meta me Fabrizio Moro është shpallur Fitues i këtij edicioni të festivalit të Sanremo. Kënga e tyre “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë) triumfoi pas votave të jurisë profesioniste dhe atyre të publikut. Kënga është një himn kushtuar jetës kundër akteve terroriste.

Ajo u përzgjodh edhe si kënga me dëgjuar e ditëve të festivalit. Kujtojmë se kënga e kënduar nga Ermal Metës e shkruar në bashkëpunim me Andrea Febo u pezullua nga drejtuesit e festivalit pas akuzave se ajo ishte e vjetër, por më pas e rikthyen në garë. ©LAPSI.al

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*