VIDEO / Asisti i Gjimshitit sjell fitoren

Dueli mes qendërmbrojtësve të përfaqësueses shqiptare Gjimshiti-Ajeti në Serinë A, sfida benevento-Krotone, është mbyllru me suksesin e papritur 3-2 të skuadrës së të parit, i vetmi që qëndroi në fushën e lojës për të 90 minutat dhe rezultoi vendimtar nqë fund të sfidës për këtë sukses.

Pikërisht nëj asist i mbrojtësit shqiptar në minutën e 89 për Diabate siguroi suksesin 3-2 të Benevebntos në nëj duel ku Ajeti luajti përsëri si mesfuhsor me tipar embojtësie po u zëvendësua në pejsnë e dytë. Kurse Ledian memushaj vazhdon të jetë në stolin e rezrvave për skuadrën e tij.

Sa i përket Napolit të Elseid Hysajt, ai ka marrë përsëri kryesimin në Serinë A, pas fitores 1-0 ndaj SPAL, me golin e Alan që në minutën e 6 të sfidës. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare vazhdon të jetë ndër të paprekshmit e formacionit të napolitanëve që kryesojnë me nëj pikë avntazh kampioantin ndaj Juventusit ndjekës.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*