VIDEO – Strakosha hero, ja se çka ka bërë

Lazio korrigjon gabimin e bërë në Olimpico një javë më parë, arrin që të kualifikohet me rezultat të pastër në Kiev. Dy gola të shënuar në ukrainë për rezultatin e pastër 0-2 kundër Dinamo-s së Kievit. Skuadra e Thomas Strakoshës dhe Simone Inzaghit kualifikohet për në fazën çerekfinale të Europa League.

Me gola të Lucas Leiva dhe De Vrij, Lazio fiton në Kiev dhe tashmë është në pritje të shortit për fazën pasardhëse. Dinamo Kiev i kishte të gjitha mundësitë për t’u kualifikuar pas rezultatit 2-2 të arritur në Romë, por që gjithçka sot foli për bardhekaltërit roman.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*