Vjen oferta “bombë”, 600 mijë euro dhe Lilaj lë Skënderbeun për të luajtur në Francë

Sabjen Lilaj me ne fund mund te kete shansin te provoje nje aventure te dyte jashte Shqiperise.

Korçari është propozuar në Francë te ekipi i Angers në Ligen e Parë franceze.

Lilaj është propozuar edhe në dy ekipe të Kategorisë së Dytë franceze, fjala është për Brestin dhe Chateaurouxin.

Propozimi i lojtarit është pritur me interes nga drejtuesit e klubeve që kanë shfaqur dëshirë për avancimin e bisedime madje flitet se njeri prej tyre ka ofruar pa problemm 600 mije euro.

Por duket se lojtari do të gjejë një problem të vjetër.

Presidenti Ardjan Takaj nuk dëshiron largimin e mesfushorit kryesor dhe mund ta sakrifikojë sërish për arritjen e objektivave të ekipit të tij.

Priten zhvillime te reja lidhur me ekte transferim.

Shiko golin me sporting lisabon:

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*