Zyrtare/ Kristal Abazaj nënshkruan kontratë me gjigandin europian

Pritej dhe ja ku ndodhi. Tashmë Kristal Abazaj është gati për aventurën e re në kampionatin europian. Sulmuesi Kombëtares së Shqipërisë është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së Andelektit në Belgjik.

Abazaj i bashkohet ish-skuadrës që dikur drejtohej nga Besnik Hasi për një kontratë 3 vjeçare. Lajmi është berë zyrtare nga faqja kryesore e klubit ku njoftohet firmosja me lojtarin 21-vjeçar. Më herë Kristal Abazaj kishte lidhur kontratë me Skëndërbeun por dënimi i korçarëve nga Uefa i hapi rrugën transferimit të sulmesit në kampionatin belg.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*